Pruggern je malebná alpská dedinka, ktorá je súčasťou dovolenkového regiónu Schladming-Dachstein. Ako v lete, tak aj v zime ponúka tento región množstvo zážitkov pre mladých, ale aj pre rodiny s deťmi. Lyžiarsky raj SKI AMADE so svojimi 860 kilometrami zjazdoviek uspokojí naozaj každého lyžiara. Bežkári si prídu na svoje v nádhernom, špičkovo vybudovanom bežeckom areáli v neďalekom Ramsau, kde sa v roku 1999 konali aj majstrovstvá sveta v severskom lyžovaní a kde je vybudovaných 220 kilometrov bežeckých stôp. Deti, ale aj dospelí sa zabavia na netradične dlhých sánkarských dráhach na Hochwurzene a Galsterbergu, kde je aj možnosť večerného sánkovania.


video zima

V lete je tu bohatá ponuka až 1000 kilometrov turistických chodníkov od jednoduchých túr po horských lúkach až po alpské výstupy na vrcholy a aj preto patrí tento región k absolútnej špičke turistických regiónov v Alpskej oblasti. Na vysokej úrovni je tu rozvinutá horská cyklistika, či už sa jedná o idylické horské cyklotrasy, rýchle trate so stúpaniami a zjazdami, príjemné cyklotúry po Ennskom cyklistickom chodníku, ale tiež náročné viacdenné horské cyklotúry. Pestrú ponuku letných športov dopĺňajú golfové kluby,paraglaiding, kúpaliská a plavárne alebo lukostrelecké kluby. Všetko, po čom túži srdce športovca, je tu v ponuke.


video leto

Región poskytuje vo vybraných ubytovacích zariadeniach zľavovú letnú kartu Sommercard. Je to bezplatná vstupenka k viac ako 100 špičkovým zážitkom a viac než 100 bonusom, ktorá znamená významnú úsporu pri návštevách rôznych atrakcií, lanoviek, prírodných zaujímavostí, zábavných parkov a pod. Túto kartu Vám vieme pri ubytovaní u nás zdarma poskytnúť bez vplyvu na cenu ubytovania.SPÄŤspat